Agat to kamień stabilizujący. Przywraca balans emocjonalny, intelektualny i fizyczny. Harmonizuje energię yin i yang. Jest kamieniem łagodzącym i uspokajającym, który działa powoli, ale silnie.
Na poziomie psychologicznym, kamień ten delikatnie ułatwia samoakceptację i buduje pewność siebie. Sprzyja autoanalizie i pomaga zrozumieć skrywane głęboko przyczyny złego stanu ciała bądź ducha. Wyostrza percepcję, poprawia koncentrację i zdolności analityczne, podsuwając konkretne rozwiązania. W połączeniu z czystym kryształem stymuluje przywoływanie wspomnień.
Emocjonalnie zagubionym osobom agat pomoże przezwyciężyć negatywne myśli i zgorzknienie. Łagodzi wewnętrzną złość, dodaje odwagi, by zacząć od nowa. Pomocny w przypadku wszelkich traum emocjonalnych. Zmniejsza napięcie i przywraca poczucie bezpieczeństwa.
Agat
Leczenie

Agat stabilizuje aurę, eliminując negatywną energię. Ma silne właściwości oczyszczające zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Umieszczany na wysokości serca uleczy problemy emocjonalne blokujące akceptacje miłości. Przykładany do brzucha lub przyjmowany w formie eliksiru, stymuluje trawienie i łagodzi gastritis. Dobrze wpływa na oczy, żołądek i macicę. Oczyszcza system limfatyczny i trzustkę. Wzmacnia naczynka krwionośne i poprawia stan skóry.

Obok ogólnych charakterystyk, agaty mają dodatkowe właściwości zależnie od koloru:

Zielony
Zwiększa elastyczność emocjonalną i ułatwia podejmowanie decyzji. Pomaga w rozwiązywaniu sporów.

Zielononiebieski
Jest zwykle sztucznie barwionym szkłem i nie ma właściwości terapeutycznych.

Różowy
Wzmacnia więź między rodzicami a dziećmi. Dla optymalnego efektu należy przykładać kamień do serca.

Botswański

Wyjątkowo użyteczny dla osób rzucających palenie. Zamiast rozgrzebywać problemy, agat ten pomaga wyszukać konkretne rozwiązania. Poprawia kreatywność, pozwala szerzej spojrzeć na rzeczywistość. Zwiększa przyswajanie tlenu, poprawiając pracę układu krążenia i polepszając stan skóry. Stymuluje chakrę korony.
Copyright © Parampara 2009 Kasia Horwat Maciek Paszkowski       Strona główna       Webmaster       Kontakt
Skomentuj
Kamienie od A do Z
Agat
Agat dendrytowy
Agat mszysty
Ametyst
Trochę szamaństwa
Jaki kamień na co?
Wielkie oczyszczanie
Eliksiry
kamienie szlachetne, kamienie półszlachetne, kamienie ozdobne, kryształy, kryształ, kwarc,
biżuteria, kolczyki, imprezy firmowe, team building, Indie, Warhammer
Kamienie i ich właściwości