Mówi się, że odświeża duszę i pomaga dojrzeć piękno w otaczających nas przedmiotach. Pomaga przy nadwrażliwości na zmiany pogody, ogranicza wpływ zanieczyszczenia środowiska na organizm. Agat mszysty, podobnie zresztą jak biały, był dawniej kamieniem akuszerek – podobno łagodzi bóle i ułatwia poród.

Agat mszysty przywraca wiarę w siebie i wzmacnia pozytywne cechy charakteru. Uwalnia od strachu i głęboko skrywanych lęków. Pomaga utrzymać dobre stosunki z ludźmi. Dodaje siły, a także inspiruje w okresie stagnacji. Poprawia umiejętności komunikacyjne, pomaga w wyrażaniu siebie. Balansuje rozhuśtane emocje, niweluje stres. Jest optymistycznym kamieniem dodającym odwagi i nadziei. Nadaje się więc idealnie dla osób cierpiących na depresję, niezależnie od jej przyczyn. Obok łagodzenia skutków depresji, pomaga dojrzeć jej źródło.
Agat Mszysty
W medycynie agat mszysty przyspiesza regenerację i powrót do pełni sił. Można użyć go by przeciwdziałać długotrwałym chorobom. Oczyszcza układ krążenia i wydalniczy, poprawiając krążenie limfy, a także pobudza system immunologiczny. Pomaga przeciwdziałać odwodnieniu i hipoglikemii, czyli niedocukrzeniu organizmu. Wspomaga leczenie infekcji, przeziębienia i grypy, obniża gorączkę. Ma właściwości przeciwzapalne. Zmniejsza powiększone węzły chłonne. Eliksir z agatu mszystego nakładany jako tonik pomaga w walce z infekcjami skóry i grzybicą.
Copyright © Parampara 2009 Kasia Horwat Maciek Paszkowski       Strona główna       Webmaster       Kontakt
Skomentuj
Kamienie od A do Z
Agat
Agat dendrytowy
Agat mszysty
Ametyst
Trochę szamaństwa
Jaki kamień na co?
Wielkie oczyszczanie
Eliksiry
kamienie szlachetne, kamienie półszlachetne, kamienie ozdobne, kryształy, kryształ, kwarc,
biżuteria, kolczyki, imprezy firmowe, team building, Indie, Warhammer
Kamienie i ich właściwości