Bardzo silny kamień ochronny. Chroni przed atakami psychicznymi, czyli złymi myślami innych osób skierowanymi w naszą stronę. Blokuje stres geopatyczny, będący rezultatem zakłóceń w naturalnym polu elektromagnetycznym ziemi. Ma silne działanie lecznicze i oczyszczające. Dawniej noszono go, by zapobiegać pijaństwu lub po prostu pomóc sobie zachować umiar w spożyciu alkoholu - ametyst pomaga bowiem zachować trzeźwość i ciała, i umysłu.

Pomaga ogarnąć się i odzyskać kontrolę nad własnymi czynami. Ułatwia przyswajanie nowych idei i zrozumienie wielu związków przyczynowo-skutkowych. Kamień ten ułatwia podejmowanie decyzji, zwiększając szybkość przepływu sygnałów nerwowych w mózgu.

Umieszczony pod poduszką pomaga walczyć z bezsennością, 
Ametyst
szczególnie gdy spowodowana jest ona nieustającym natłokiem myśli. Pomaga również zapamiętać i zrozumieć sny, chroniąc jednocześnie przed powracającymi koszmarami. Poprawia pamięć i motywację, ułatwia wyznaczanie sobie bardziej realistycznych celów.

Ametyst to kamień centrujący, pomagający zbalansować emocjonalne wzloty i upadki. Rozwiewa złość, furię, niepokój i strach. Łagodzi smutek, pomagając np. uporać się ze stratą czegoś lub kogoś ważnego.

Jest to jeden z bardziej mistycznych kamieni. Potęguje miłość i uwielbienie boskości, a podczas medytacji odwraca myśli od przyziemności i kieruje je w stronę absolutu. Rozbudza intuicję, rozwija talenty psychiczne i parapsychiczne. Pomaga w różdżkarstwie. Umieszczony na punkcie trzeciego oka pomoże je otworzyć. Oczyszcza aurę, przekształca negatywną energię w pozytywną. Stymuluje czakrę korony i gardła.

Leczenie

Używany w lecznictwie, ametyst reguluje produkcję hormonów i pracę całego systemu hormonalnego. Poprawia też pracę układu odpornościowego, przyspiesza metabolizm. Wzmacnia organy oczyszczające i wydalające, skutecznie oczyszcza krew. Łagodzi ból zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Pomocny szczególnie przy bólach głowy, krwiakach, urazach, opuchnięciach. Używany także do leczenia wad słuchu. Ametyst jest też przydatny w chorobach płuc i układu oddechowego, w chorobach skóry, jak również w przypadku nieprawidłowości na poziomie komórkowym. Pomaga w dolegliwościach jelit, reguluje florę bakteryjną i pomaga pozbyć się pasożytów. Zwiększa przyswajanie wody przez organizm. Może pomóc w leczeniu psychiatrycznym, nie należy jednak używać go w przypadkach paranoi i schizofrenii.
Copyright © Parampara 2009 Kasia Horwat Maciek Paszkowski       Strona główna       Webmaster       Kontakt
Skomentuj
Kamienie od A do Z
Agat
Agat dendrytowy
Agat mszysty
Ametyst
Trochę szamaństwa
Jaki kamień na co?
Wielkie oczyszczanie
Eliksiry
kamienie szlachetne, kamienie półszlachetne, kamienie ozdobne, kryształy, kryształ, kwarc,
biżuteria, kolczyki, imprezy firmowe, team building, Indie, Warhammer
Kamienie i ich właściwości