team building, imprezy dla firm, nietypowe imprezy integracyjne, eventy, eventy dla firm, gra zespołowa, Warhammer, Mordheim
team building, imprezy dla firm, nietypowe imprezy integracyjne, eventy, eventy dla firm, gra zespołowa, Warhammer, Mordheim
Gra strategiczna - wprowadzenie
Mordheim jest grą drużynową, która oprócz samej przyjemności grania daje coś więcej - uczy działania zespołowego. Zawodnicy będą musieli umiejętnie kooperować i komunikować się ze sobą, tak aby jednocześnie zrealizować indywidualne cele i wykonać zadania wynikające ze scenariusza.
Każda drużyna wybierze swojego lidera, który będzie dowodził misją
i podejmował wiążące decyzje. Oprócz jasno postawionych celów grupowych, każdy zawodnik dostanie swoje indywidualne cele, których nie będzie mógł zdradzić nikomu. O wygranej zespołu zadecyduje suma punktów wynikająca z realizacji własnych i grupowych interesów. Po każdej potyczce podsumujemy jej przebieg oraz działania każdego z uczestników.
Rozgrywka odbywa się na makiecie przedstawiającej zrujnowane miasto Mordheim. Wszystkie budynki zostały wykonane oraz pomalowane ręcznie - niektóre z nich można obejrzeć tutaj. Po makiecie uczestnicy poruszają się przy pomocy figurek odzwiercie-dlających ich postacie. Figurki, także ręcznie malowane, mierzą ok. 3 cm. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć przykładowych bohaterów gry. Ich szczegółowy opis znajduje się na następnej stronie.
Gra osadzona jest w realiach świata fantasy. Zawodnicy wcielają się w rolę członków band grasujących po opustoszałym mieście Mordheim. Dawniej, piękne i bogate miasto było dumą lokalnych kupców i możnowładców.
Do miasta napływają coraz to nowe grupy odważnych bohaterów, szukających w ruinach ukrytych bogactw i sławy. Niektórym z nich udaje się
zachować honor i hołdować zasadom rycerskości. Bardzo wielu jednak przechodzi na ciemną stronę, ulegając pokusom i zdając sobie sprawę, że nie obowiązują w Mordheimie żadne sankcje społeczne, żadne zasady. Mordheim jest miejscem, w którym jedynie najsilniejszym, najodważniejszym, najokrutniejszym bądź nabardziej przebiegłym udaje się przetrwać do następnej wiosny.
Dziś jest ruiną, a o dawnej świetności świadczą tylko cudem zachowane, nieliczne już ornamenty architektoniczne, których nie wiedzieć czemu nikt jeszcze nie ukradł. W mieście pozostała garstka mieszkańców, którym udało się przeżyć straszliwe pożary i najazdy niezliczonych zbójów, grabieżców i złoczyńców z całej okolicy. Poruszają sie po ulicach jedynie za dnia. Wieczorem i nocą ulice zamieniają się bowiem w arenę walk, bójek i potyczek pomiędzy lokalnymi grupami rzezimieszków.
Do góry
biżuteria, kolczyki, imprezy firmowe, team building, Indie, Warhammer
Copyright © Parampara 2009 Kasia Horwat Maciek Paszkowski       Strona główna       Webmaster       Kontakt
Następna strona